Pomozte nám zachránit farmáře

Zapojené farmy

Celkem 6
Seznam abecedně podle měst
 • Eko sady Komňa

  Bojkovice, Komňa 199, 687 71 Bojkovice http://ekosadykomna.cz/

  Eko sady Komňa najdete oblasti Moravského Slovácka. Rodinná firma byla založena v roce 2005, v témže roce vysázeli první 1,3 hektarový smíšený sad. V roce 2008 rozšířili o 7,5 ha švestkových sadů. Od samého počátku ctí zásady ekologického zemědělství a citlivého přístupu k půdě a krajině. V sadech pěstují a vlastními silami zpracovávají švestky, jablka a hrušky. Mezi tradiční způsoby zpracování patří sušení, vaření povidel a lisování moštu. Malými pomocníky, kteří přispívají k bohaté úrodě, jsou včelky. Nabídku produktů doplňuje vlastní med. Kolem sadů vede 1 km dlouhá naučná stezka, na které se dozvíte mnohé o pěstování ovoce, době dozrávání jednotlivých odrůd, tradičních způsobech zpracování, včelích pomocnících i přirozeném ekosystému v sadech. Majitelé pravidelně pořádají dny otevřených dveří, komentované prohlídky

 • AGROFYTO, spol. s r. o.

  Horní Lideč, Horní Lideč 316 https://www.agrofyto.cz/

  Certifikovaný ekologický podnik, zaměřují se na produkci mléka a hovězího masa v BIO kvalitě. Hlavní myšlenkou společnosti je návrat k původnímu způsobu hospodaření našich prarodičů. Důležité je pracovat v souladu s přírodou. Cílem je produkce kvalitních potravin a krmiv. Tím podporují zdraví lidí i zvířat. Vedení ekofarmy si uvědomuje důležitost a význam odborného vzdělání. Většina zaměstnanců má příslušné odborné vzdělání a farma spolupracujeme se střední zemědělskou a přírodovědnou školou v Rožnově pod Radhoštěm.

 • Kozojedský dvůr, s.r.o.

  Litenčice, Nítkovice 2, 768 13 Litenčice http://www.kozojedsky-dvur.cz/

  Rozlehlá zemědělská usedlost, hospodaření tradičním a šetrným způsobem odpovídá současnému důrazu na zdravý styl života a na kvalitu produkovaných potravin. Prosperita Kozojedského dvora závisí na schopnosti přivést do čisté oblasti turisty a stálé zákazníky.

 • Kozí farma Zerlina

  Rožnov pod Radhoštěm, Hážovice 2070, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm http://www.zerlina.cz/

  Rodinná ekologická farma s produkcí kvalitních domácích certifikovaných bio produktů z kozího mléka. Funguje na principu ekofarmy s cílem dosáhnout soběstačnosti ve všech fázích produkce, bez použití chemie. Obhospodařuje 45ha pozemků v CHKO Beskydy, z nichž získává krmivo. Specializujují se na faremní prodej ze dvora a ekoagroturistické aktivity, které zajišťují zachování integrity valašských řemeslných a kulturních tradic.

 • Ekofarma Javorník

  Štítná nad Vláří, Štítná nad Vláří 414, 763 33 Štítná nad Vláří http://www.ekofarmajavornik.cz/

  Navazuje na dlouholetou zemědělskou tradici, v podhorské oblasti CHKO Bílé Karpaty na hranicích se Slovenskem působí od roku 1996. Hospodaří v systému ekologického zemědělství se šetrným přístupem k půdě a vytvořením kvalitních podmínek pro ustájení a chov zvířat. Část ekologické produkce postupně zpracovávají – BIO mléko, sýry, jogurty, pekárna, pěstitelská pálenice. Filozofie: zdravá krajina + zdravé krmiva = kvalitní vlastní produkty a potraviny.

 • Zemědělské obchodní družstvo Rožnovsko se sídlem ve Viganticích

  Vigantice, Vigantice 278, 756 61 Vigantice http://www.zod-roznovsko.com/

  Družstvo je nezávislý podnikatelský subjekt na principu družstva vlastníků. Působnost družstva je převážně v katastrech Tylovice, Hážovice, Vigantice. Orientuje se na podnikání v oblasti zemědělství a služeb potřebných pro region. Hlavním předmětem činnosti družstva je výroba ubírající se k soběstačnosti krmivové základny pro 300 kusů hovězího dobytka na rozloze 380 ha zemědělské půdy v podhorské oblasti.

Jak přidat farmu

Přidat farmu

Chybí zde Vaše farma? Pošlete nám její název a adresu.

Opiš čtvrtý znak ze slova farmari